"Fałszywy krok" Alex Kava

Alex Kava – jedna z moich ulubionych autorek…

I chyba właśnie z tego powodu niewiele złego potrafiłabym powiedzieć na temat tej książki. No może tylko tyle, że spodziewałam się thrilleru a dostałam mocną akcję, ale za to w bardzo przyzwoitym wydaniu.

Młoda kobieta, matka 17-to letniego syna desperacko próbuje zapomnieć o swojej zagmatwanej i nie zawsze przyjemnej przeszłości. Lecz nie na długo dane jest jej zaznać spokoju. Kiedy już wydaje się, że nic nie jest w stanie jej przeszkodzić w budowaniu lepszego, godniejszego życia, z więzienia wychodzi jej brat Jared, który został skazany na 5 lat za gwałt i morderstwo. Chociaż Melanie na pierwszy rzut oka wydaje się być silną i stanowczą kobietą, to jednak pod wpływem bezwzględnego i sprytnego brata znów staje się małą, uległą dziewczynką gotową biec z wywieszonym językiem na każde jego zawołanie. Tym razem jednak prośba (a raczej szantaż) Jareda okazuje się dość nietypowa – braciszek chce aby siostra i jej syn pomogli mu w napadzie na bank. Melanie obiecuje sobie, że to będzie ostatni raz, kiedy łamie prawo i godzi się na „propozycję” Jareda.

Dalsze wydarzenia to pasmo niepowodzeń i nieszczęść. Skok na bank kończy się krwawą jatką, podczas której giną niewinni ludzie. W trakcie ucieczki samochodem dochodzi do wypadku, który zmusza bohaterów do kradzieży kolejnego pojazdu. Znowu giną niewinni ludzie. W końcu zdesperowani napastnicy biorą ze sobą zakładnika, który na ich nieszczęście okazuje się być bardzo dobrym przyjacielem policjanta prowadzącego sprawę ich napadu. Żeby nie zapeszać powiem tylko tyle, że dla Melanie i jej syna historia ta kończy się zaskakująco dobrze. Jednak kobieta musiała zapłacić bardzo wysoką cenę, aby raz na zawsze pozbyć się swojego nieobliczalnego brata.

Czytając „Fałszywy Krok” czułam się tak, jakbym uczestniczyła w opisywanych tam wydarzeniach. Akcja nie zwalnia ani na minutę a wszelkie zagadki i sprzeczności wyjaśnianie są w miarę rozwoju wydarzeń. Te najciekawsze zostawione są oczywiście na sam koniec 🙂 „Fałszywy krok” to powieść niezwykle lekka w odbiorze i trzymająca w napięciu. Gorąco polecam!

Moja ocena: 5/5

Sprawdź cenę tej książki na:

selkarPolecamy!
Bardzo atrakcyjne ceny!

Tytuł oryginalny: One False Move
Rok pierwszego wydania: 2004
Gatunek: thriller, akcja