gałęziste artur urbanowicz recenzjaWszyscy pewnie już dawno temu przeczytaliście tę książkę, a ja jako ostatnia zamieszczam jej recenzję 🤣 Jednak muszę napisać o niej chociaż kilka słów bo … bardzo mi się podobała! Zwyczajnie nie mogłam się od niej oderwać!

Artur Urbanowicz opisuje w swoim horrorze Suwalszczyznę, jakiej nie znacie i na pewno nie chcielibyście poznać. „Gałęziste” przeraża i wciąga czytelnika tak jak las wciągnął w swoje sidła głównych bohaterów – Karolinę i Tomka. Ci młodzi ludzie tworzą dosyć nietypowy związek. Ona – studentka psychologii i zagorzała katoliczka, pełna empatii do całego świata. On – umysł ścisły, ateista i egocentryk. Są jak ogień i woda, jednak pomimo skrajnie różnych opinii na wielu płaszczyznach, starają się pielęgnować ten związek. Stąd też pomysł Karoliny, aby na Święta Wielkanocne wyruszyć na Suwalszczyznę i wypocząć razem, z dala od zgiełku miasta. Dziewczyna pragnie w ten sposób ratować relacje z Tomkiem, które już od dłuższego nie są najlepsze. Po niezbyt przyjemnych incydentach, jakie przytrafiają im się w czasie podróży, para trafia w końcu do Białodębów, niewielkiej wioski w środku lasu. Już od pierwszego dnia ich pobytu atmosfera w książce zaczyna się zagęszczać. Okoliczny cmentarz, dziwne zachowanie mieszkańców wioski oraz nie dające się wyjaśnić zdarzenia z każdym kolejnym rozdziałem potęgują strach oraz poczucie osaczenia przez „coś” złego.

Jednak największy strach zaczyna wzbudzać w Karolinie i Tomku las. Las, który żyje według własnych zasad i ma wobec tych dwojga młodych ludzi własny plan. Znikające szlaki, niewidzialne i niemożliwe do pokonania bariery, przemieszczające się niespodziewanie ściany drzew. A pośrodku tego wszystkiego jezioro, w którym woda ma kolor krwi… Młodzi ludzie, którzy tam zabłądzili i stali się więźniami „przyrody” powoli zaczynają tracić zmysły oraz nadzieję na powrót do domu. Jednak najgorszy koszmar ma dopiero nadejść i właśnie wynurza się z wody…

„Gałęziste” to świetny, klimatyczny horror, który przeniósł mnie na kilka dni do zupełnie innego świata – świata pogańskich wierzeń, demonów oraz przerażającej przyrody, która może zawładnąć ludzkim życiem.

Zdecydowanie polecam! 😁

Moja ocena: 5/5