Mój pierwszy raz, czyli…stosik #1

Chyba zgodzicie się ze mną, że nie samymi recenzjami człowiek żyje 🙂 Dlatego też postanowiłam, że co jakiś czas będę zamieszczać na blogu krótkie posty dotyczące różnych książkowych zagadnień, lecz nie recenzje.

Być może jestem mało skromna, ale w pierwszym tego typu wpisie chciałam się pochwalić moimi najświeższymi zdobyczami bookowymi 🙂 Trafiły one w moje ręce dzięki uprzejmości i życzliwości współzałożycielki tego bloga – Magdy (dziękuję 🙂 ). Prosto z Amazona, jeszcze cieplutkie, anglojęzyczne skarby! Nie mogłam przejść obok nich obojętnie!

Stosik #1

1. Christine McGuire, Carla Norton Perfect Victim. The True Story of the Girl in the Box – oparta na faktach historia, która wstrząsnęła Ameryką. Colleen Stan, 21-letnia dziewczyna zostaje porwana przez małżeństwo Hookerów i przez siedem lat traktowana jest jak sex-zabawka, zmuszona zaspokajać ich zwierzęce żądze. Przez większość czasu więziona pod ich łóżkiem w skrzyni przypominającej trumnę, staje się ich niewolnikiem i ofiarą ciągłego poniżania… Na podstawie tej historii, nie kto inny, jak sam Jack Ketchum     ( zakładam, że nie jesteście zaskoczeni 😛 ) napisał opowiadanie pod tytułem „Right to Life”.

2. C. L. Taylor The Accident – Sue Jackson ma perfekcyjną rodzinę i wspaniałe życie. Jednak pewnego fatalnego dnia jej córka Charlotte zostaje potrącona przez autobus i zapada w śpiączkę. Niedługo po tym zdarzeniu Sue znajduje pamiętnik córki, a w nim szokujący wpis, który raz na zawsze odmieni życie matki i córki…

3. Jack Ketchum, Lucky McKee I’m Not Sam – zachwycona wcześniejszym dziełem tego duetu („Kobieta”) nie mogłam przepuścić takiej okazji. Książkę już prawie pochłonęłam, więc treść przedstawię wam przy najbliższej recenzji. Ale zapewniam, że jest niepokojąco i szokująco 😀