"Złe Miejsce" Dean Koontz

zle-miejsce-b-iext2629541Perwersyjna, intrygująca i obrzydliwa – to mi się podoba! 🙂 Czytałam już różne absurdalne i obsceniczne historie, ale ta jest na prawdę wyjątkowa. Nie zmienia to jednak faktu, że książka ta, w moim mniemaniu, ma również wysoką jakość literacką. Dean Koontz to jeden z niewielu autorów, który, pomimo obszernych i szczegółowych opisów, nie zanudza i nie „leje wody”, pisząc tylko o tym, co jest niezbędne, aby wprowadzić czytelnika w atmosferę opowiadania. Wszystkie postacie są skonstruowane w mistrzowski sposób – każdy bohater jest wyjątkowy i wyraźnie odznacza się od pozostałych. Od dawna nie spotkałam się z tak dobrze wykreowanymi bohaterami. Doskonale nakreślone cechy charakteru oraz szczegółowe opisy wyglądu zewnętrznego to niezmiennie plusy tej historii.

Jeśli chodzi o samą historię to jest ona dość skomplikowana, jednak wraz z rozwojem wydarzeń odkrywane są kolejne elementy układanki, które z każdym następnym rozdziałem zaczynają tworzyć jedną spójną całość. Nie chciałabym ujawniać zbyt wielu szczegółów, więc przedstawię krótko o co chodzi. Historia skupia się wokół sprawy prowadzonej przez biuro detektywistyczne należące do Bobbiego i Julie Dakotów. Otóż pewnego dnia trafia do nich zagubiony i bezradny Frank Pollard, który cierpi na amnezję i w dodatku twierdzi, że jest ścigany przez człowieka o nadprzyrodzonych zdolnościach. Początkowo małżeństwo Dakotów podchodzi do sprawy trochę sceptycznie. Jednak kiedy Frank zaczyna ujawniać im kolejne niezwykłe fakty ze swojego życia, takie jak na przykład zdolność teleportacji, a podczas jednej z takich podróży znika również Bobby, sprawy nabierają zupełnie innego obrotu. Detektywi muszą działać bardzo szybko, gdyż wspomniany wcześniej prześladowca zbiera krwawe żniwo, mordując bezlitośnie całe rodziny, niebezpiecznie i nieubłaganie zbliżając się do Franka i jego towarzyszów.

Gdzie ta perwersja i obrzydlistwa zapytacie? Otóż są one kluczem do całej historii, więc nie śmiem zdradzać nawet najmniejszego szczegółu, tym samym zostawiając was na pastwę wyobraźni Pana Koontza. Osoby wrażliwe, którym obce są wszelkie anomalia związane z ludzkim ciałem oraz ekscentryczne zachowania, szczególnie natury seksualnej, przestrzegam przed tą książką. Pozostałym gorąco polecam 🙂

Moja ocena: 4/5

Sprawdź cenę tej książki na:

selkarPolecamy!
Bardzo atrakcyjne ceny!

Tytuł oryginalny: Bad Place
Rok pierwszego wydania: 1989
Gatunek: thriller