"Dolina Umarłych" Tess Gerritsen

Opinia zawiera spoilery

Chociaż początek książki jest strasznie ciężki do przebrnięcia to warto chwile poczekać, gdyż potem wszystko stopniowo zaczyna się rozkręcać. Książka opowiada o grupie ludzi, którzy wyjeżdżają na weekendowy wypad w góry. Jednak z powodu fatalnej pogody nieszczęśnikom nie udaje się dotrzeć na miejsce, skutkiem czego jest utkniecie w odciętej od świata dolinie, zamieszkiwanej przez fanatyczną sektę. Chociaż taki scenariusz nie był trudny do przewidzenia, to jednak dalsze wydarzenia przeszły moje najśmielsze oczekiwania.

Opuszczone w pośpiechu domostwa, tajemnicze ślady krwi oraz to paraliżujące uczucie, że ktoś cię nieustannie obserwuje.  Momentami atmosfera jest tak przerażająca, że nawet zaczęłam podejrzewać autora o dodanie elementów sił nadprzyrodzonych. Jednak okazało się, że wcale nie potrzeba wątków „nie z tego świata” bo natura człowieka potrafi być równie straszna i niepojęta.

Wartka akcja, bezpośrednie, bardzo realistyczne opisy miejsc zbrodni oraz innych odrażających scen, jak na przykład amputacja nogi czy rozszarpywanie ciała przez wilki. Pomimo nudnego wstępu, resztę książki czyta się z zapartym tchem na jednym oddechu. Gorąco polecam.

Moja ocena: 5/5

Sprawdź cenę tej książki na:

selkarPolecamy!
Bardzo atrakcyjne ceny!

Tytuł oryginalny: The Killing Place
Rok publikacji: 2010
Gatunek: thriller