paparazzo okladka„Paparazzo” to krótkie, ale ciekawe opowiadanie, które było miłą odskocznią od czytanych przeze mnie na co dzień kryminałów i thrillerów.

Głównym bohaterem jest Robert, młody fotograf,  który stara się zarobić na chleb sprzedając swoje zdjęcia celebrytów redakcjom lokalnych czasopism. Okazuje się jednak, że taka ścieżka kariery zawodowej wcale nie jest prosta, a na dodatek kilku osiłków napada na niego i kradnie ukochaną lustrzankę. Mężczyzna, pozbawiony jedynego narzędzia pracy, za ostatnie oszczędności zakupuje stary aparat analogowy w lombardzie. Chłopak początkowo obawia się, że to było tylko wyrzucenie pieniędzy w błoto, jednak kiedy odkrywa jaką tajemniczą moc posiada urządzenie,  jego kariera fotografa nagle nabiera sensu…

„Paparazzo” powinno szczególnie przypaść do gustu ludziom młodym. Czuć w nim młodzieńczą werwę oraz beztroskę. Dodatkowo, autor co rusz wtrąca tam przekleństwa oraz slang typowy dla ludzi z blokowisk,  ale w żaden sposób nie umniejsza to treści. Wręcz przeciwnie, nadaje fajnej „ostrości” oraz nieprzeciętnego humoru.

Łukasz Migura napisał bardzo fajne opowiadanie, które ma jednak jedną wadę – jest za krótkie 😁

Moja ocena: 4/5.

Za e-booka do recenzji dziękuję  autorowi.

Jeżeli zainteresowało Was to opowiadanie, to zostawiam link do księgarni: TUTAJ

A tutaj znajdziecie darmowe e-booki !